Gminne Centrum Kulturalno - Biblioteczne w Samborowie

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. rok 2018

rok 2018

Wigilia w Smykówku

20 grudnia br. w Świetlicy Wiejskiej w Smykówku odbyło się spotkanie wigilijne. Dzieci i młodzież zaprezentowały jasełka pt "Noc magiczna zmienia wszystko", śpiewały kolędy i pastoralki, a najmłodsze dziewczynki zatanczyly taniec mikolajkowy. Panie z Koła gospodyń przygotowały...

Tradycje

Od lat pisanie i otrzymywanie pocztówek kojarzyło nam się ze Świętami- nie tylko Bożego Narodzenia. Dla każdego wymyślano inne życzenia i dopisywano coś od siebie. Dzięki temu dzielono więź z tymi, z którymi nie udało  się spotkać w świąteczny czas.

Wręczenie nagród w Idzbarku

Wyniki konkursu bożonarodzeniowego, który został zorganizowany w bibliotece w Idzbarku:

Uroczystość wręczenia nagród bożonarodzeniowych

Zapraszamy na podsumowanie i wręczenie nagród za udział w Gminnym Konkursie na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy, które odbędzie się 10 stycznia 2019r. o godz. 10.00 w GCK-B Samborowo.

W programie:

- jasełka w wykonaniu Grupy Tetralnej AMOŻE z GCK-B Samborowo

- wręczenie...

Mikołajkowo w Szyldaku

Dzisiaj w dzień imienin Mikołaja został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. ,,Mój Mikołaj”. Organizatorem konkursu była biblioteka gminna w Szyldaku.

W konkursie wzięli udział uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku.

Specjalnie powołana Komisja konkursowa przyznała...

Uroczystości w Ostrowinie

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości trwają przez cały rok. Jubileusz stał się świętem całej polskiej wspólnoty. Wdzięczni jesteśmy tym, którzy nie tylko biorą udział w uroczystościach i innych wydarzeniach rocznicowych, ale je tworzą bądź współtworzą....

Nowości książkowe

Biblioteka w Szyldaku zaprasza po nowości książkowe. Dla każdego znajdzie się coś dobrego. W przedświątecznej kszątaninie znajdźmy czas dla siebie zatapiając się w ciekawej lekturze.